Przeskocz do treści

Luftonia

GDZIE SIĘ ZNAJDUJE?

Luftonia leży na wschodnich rubieżach Księstwa Monderii. Od zachodu graniczy z Worbergią i Achtenbergią, od południa z Trizondalem, zaś od wschodu z ziemiami niczyimi.

JAK JEST UKSZTAŁTOWANA?

Luftonia jest w większości nizinna. Jedynie na zachodnim skrawku terytorium występuje teren wyżynno-górzysty, który tworzą Góry Żelazne. Przez Luftonię przepływa także rzeka Ul, od której to pochodzi nazwa stolicy regionu.

Z pewnością największym walorem Luftonii jest jej rozległa linia brzegowa na wschodzie. Piaszczyste wybrzeża otoczone przez spowite morską bryzą lasy tylko dodają uroku tej krainie. Półwysep zaarski wysunięty ku wschodnim wodom to prawdziwy raj jeśli chodzi o niecodzienne widoki. Wygięte, w wyniku oddziaływania wiatru, konary tamtejszych drzew przyjmują różnorakie kształty, które nie raz rozpalały wyobraźnię miejscowych dając początek licznym podaniom ludowym opisującym „żywy” las zaarski. Ponadto land ten posiada także krajobrazy górskie, na które natrafić można na zachodnich rubieżach Luftonii. Rozciągające się tam Góry Żelazne mają do zaoferowania ekstremalne przeżycia podczas pokonywania tamtejszych szlaków górskich.

GDZIE LEŻY STOLICA?

Stolicą regionu jest miasto Ulstock położone w delcie rzeki Uls, na wschodnim wybrzeżu Monderii. Nazwa miasta w wolnym tłumaczeniu oznacza „ujście Uls”.

JAKĄ MA SYMBOLIKĘ?

Luftonia posługuje się przywróconymi przez Heroldię Jego Książęcej Wysokości symbolami z czasów Królestwa Monderii. Opracował je Jego Świątobliwość Cyryl I Patriarcha Narodowej Cerkwi Monderii. Zaczęły obowiązywać 28 października 2009 roku. Przywrócone 15 stycznia 2017 roku.

Herb:

Flaga: