Przeskocz do treści

Zakończenie manewrów

W piątek zakończyły się pierwsze od wielu lat monderyjskie manewry – nazwane „Feniks 2014”. Minął również tydzień od ogłoszenia powszechnego poboru do wojska i mobilizacji. Wymusiło to całkowitą przebudowę całego Wojska Narodowego.

Jak wynika z danych Komisji Werbunkowej Wojska Narodowego KM, w ciągu minionego tygodnia do armii dołączyło 35 tysięcy świeżych rekrutów i dawnych weteranów, powiększając jej stan do 40 tysięcy. Sami weterani, stanowiący 15 tysięcy spośród tej żołnierskiej masy, utworzą Korpus Weteranów i zostaną rozkwaterowani w najbliższej okolicy Hanssi. 20 tysięcy pozostałych żołnierzy utworzy I Korpus Piechoty, który zostanie ulokowany na północny-zachód od stolicy, pomiędzy Roseną a Górami Gryfimi. 5-tysięczna 1. Dywizja Hanzyjska wróciła już z manewrów do swoich koszar na terenie samej Hanssi i tam pozostanie. Pozostałe 60 tysięcy ludzi, którzy wkrótce mają dołączyć do wojska i stać się żołnierzami, utworzy II, III i IV Korpus Piechoty oraz I Korpus Kawalerii, wszystkie w sile 15 tysięcy żołnierzy.

Tymczasem do portów w Terholtz i Ulstock codziennie wpływają kolejne statki z dostawami broni, amunicji, sukna, żywności, koni i dział. Również monderyjskie stocznie opuszczają budowane od dłuższego czasu pierwsze okręty Wojska Narodowego KM (w ubiegłym tygodniu były to dwie fregaty – OKM Posejdon i OKM Pompejusz). Książę Monderii utworzył Komisję Przemysłową, mającą na celu wskrzeszenie monderyjskiego przemysłu ciężkiego i przystosowanie znacznej jego części na potrzeby wojska.

Dodaj komentarz