Przeskocz do treści

Dziś świętuje Wojsko

25 maja 2007 roku Henrich von Rosenvolt za pomocą ustawy i dzięki ogólnonarodowemu entuzjazmowi tworzy Siły Zbrojne Republiki Monderii. Był to początek tradycji militarystycznych na terenie Monderii.

Dziś mieszkańcy Hanssi, Rosseln, Terholtz i Ulstocku obchodzą Dzień Wojska Narodowego Księstwa Monderii ustanowionego na pamiątkę 25 V 2007 dzięki Aktowi o Świętach Narodowych Księstwa Monderii. Ulicami książęcej stolicy defilują właśnie wyznaczone kompanie wszystkich rodzajów jednostek Wojska Narodowego. Wielka defilada zaczęła się oddaniem hucznej salwy przez cały 1. pułk artylerii o godzinie 14:00 i zakończy się pod Pałacem Książęcym o godzinie 15:30. Tam książę Łukasz wygłosi przemówienie, a następnie uda się do wnętrza Pałacu, gdzie jako gospodarz powita wszystkich oficerów Wojska Narodowego KM na uroczystym balu, który rozpocznie się o godzinie 18:00.

Książę Łukasz sam prowadzi pochód Wojska Narodowego ulicami Hanssi

Przy okazji święta warto przypomnieć krótką historię działań wojsk monderyjskich na podstawie Kroniki Hanzyjskiej:

10-12 VI 2007 – Siły Zbrojne Republiki Monderii okupują Wilkinię

18-22 VI 2007 – Nasze Siły Zbrojne odnoszą pełen sukces w wojnie z Maninem

27 IX 2007 – Rozpoczęcie okupacji Republiki Słomagromu. Wkrótce po tym wydarzeniu Siły Zbrojne Królestwa Monderii obsadzają w Monderii Linię Rosenvolta

5 X 2009 – IV 2011 – Bunt Monderyjczyków wobec Królestwa Elderlandu, wojsko przejmuje w kraju władzę

7 II 2013 – Przywrócenie Monderii dawnego blasku poprzez utworzenie Wojska Narodowego Księstwa Monderii

Dodaj komentarz