Przeskocz do treści

Krótki rejs na monderyjską wyspę

Każde monderyjskie dziecko wie, że Księstwo Monderii posiada na północny-zachód od części kontynentalnej dwie wyspy. Żadne dziecko nie wie, jak się nazywają. Tego bowiem nie wie sam Książę Harpien.

Wczoraj (21 marca) z Portu Książęcego w Terholtz wypłynął będący pod nieoficjalną banderą nowo powstającej Kompanii Kolonialnej żaglowiec „Odyseusz”. Choć wszyscy portowi starzy marynarze odradzali tak przeklętej nazwy, kapitan statku – Książę Harpien – uparł się, że nazwa jest odpowiednia, a długie powroty do domu bywają fascynujące.

Za pierwszy cel okręt obrał tę większą wyspę. Rejs był całkiem przyjemny, a za przychylność Posejdona wypito wiele rumu. Niestety, Książę Harpien nie pamięta już wiele z tej części wyprawy, a wszelkie przykre konsekwencje dnia następnego wesołego wieczoru na okręcie tłumaczył chorobą morską.

Po pierwszym dniu zanotował w swoim dzienniku: „Ocean jest spokojny, podróż przebiega bez większych zakłóceń. Morale załogi doskonałe. Załoga kompetentna i oczytana, chyba skończyli studia na humanistycznym kierunku. Wzorowo szorują pokład. Flagi Kompanii Kolonialnej i Księstwa Monderii wesoło trzepocą na wietrze.”

Na szczęście po wyczerpaniu zapasów rumu, towarzystwo Kompanii Kolonialnej nieco spoważniało.

Żaglowiec „Odyseusz”
Żaglowiec „Odyseusz”

Dziś rano żaglowiec dotarł do wyspy. Książę Harpien symbolicznie wbił monderyjską flagę na plaży, po czym wykrzyknął: „W imieniu Króla Elderlandu i Księstwa Monderii, nadaję tej wyspie nazwę Skadia.”

Całemu incydentowi przyglądało się kilku osadników zamieszkujących tę do niedawna jeszcze bezimienną wyspę.

Ekspedycja następnie zaczęła stawiać na równinie przy plaży obozowisko. Demoralizujący całe otoczenie starzy marynarze zostać musieli na pokładzie „Odyseusza”, zdemoralizowani naukowcy i ich pomocnicy zaczęli zaś przygotowywać się do swojej misji. W planach jest sporządzenie dokładnej mapy Skadii, wstępne zbadanie i naszkicowanie jej fauny oraz flory i ogólne opisanie wyspy. Następnie ekspedycja przeniesie się na nienazwaną wciąż mniejszą wyspę, na której powstać ma sojusznicza baza marynarki Królestwa Dreamlandu i Królestwa Elderlandu.

Tak wyglądać mogło spotkanie Księcia Harpiena z osadnikami Skadii.

Dalszy przebieg ekspedycji będzie relacjonowany w miarę jej postępowania.

 

 

Dodaj komentarz