Przeskocz do treści

Zimowa ofensywa prawna

Nowy rok rozpoczął nowy okres w dziejach Księstwa Monderii – okres wydawania pierwszych praw przez Księcia Monderii w zgodzie z nowym statutem. 27 stycznia 2013r. wydano pierwsze dwa akty prawne – Akt o Osadnictwie i Akt o Kancelarii Książęcej. Pierwszy z nich reguluję kwestię statusu mieszkańca Księstwa Monderii i osiedlania się na jej terenie, drugi zaś zasady funkcjonowania Kancelarii Książęcej, odpowiedzialnej za sprawne funkcjonowanie monderyjskiej administracji i ogłaszanie aktów prawnych.

Dziś z kolei ogłoszony został kolejny ważny akt – o Wojsku Narodowym Księstwa Monderii, które odpowiadać ma za bezpieczeństwo obywateli Księstwa Monderii na jego terenie. Oznacza to brak możliwości (i chęci) interwencji poza granicami Księstwa. Wkrótce otwarty zostanie Punkt Werbunkowy umożliwiający zaciągnięcie się do Wojska Narodowego.

Trzy pierwsze akty prawne nie są bynajmniej końcem procesu ustanawiania prawa na terenie Księstwa, nie są nawet końcem pierwszego etapu tego procesu. Niebawem powstaną kolejne akty prawne, o czym na bieżąco będziemy informować.

Dodaj komentarz