Przeskocz do treści

Wiwat Księstwo Monderii!

Przepełnieni szczerą radością zawiadamiamy, iż 22 września 2012 roku Monderia stała się Księstwem Monderii, na czele którego stanął Książę Monderii Łukasz Harpien. Dokonał tego poprzez złożenie hołdu lennemu Jego Królewskiej Mości, któremu (i jego Następcom) wieczną służbę przyrzekł.

Obywatele Monderii wraz z nastaniem więc niedzielnego ranka (23.09) obudzili się w całkiem innej rzeczywistości. Nie tylko w Księstwie, nie tylko pod wodzą wielmożnego Księcia, lecz także w kraju o całkiem nowym statucie oznaczającym zupełnie inną rzeczywistość prawną.

Nie ma już bowiem instytucji Parlamentu, nie ma też Premiera. Jest jedynie Książę, który najlepiej zna interesy swojego Kraju i tylko dla jego dobra działa. Zdolny jest teraz do wprowadzania praw wedle własnego uznania, jednak muszą one być zgodne z prawem królewskim.

Książę jest przede wszystkim jednak Ojcem Narodu Monderyjskiego i sam zapewnia, że nigdy nie będzie działał przeciwko niemu czyniąc mu szkodę. Wraz z poprawą sytuacji demograficznej Księstwo z powrotem otrzyma Radę Ministrów bądź Parlament, na czele których stanie na pewno nasz sprawiedliwy przywódca.

Dzień Królewski Dniem Książęcym

Dziś jest również drugi powód do szczególnego radowania się. 25 września 2007r., dokładnie 5 lat temu, Republika Monderii stała się Królestwem Monderii tym samym przyjmując już na zawsze tradycje monarchistyczne.

Przypominamy z tej okazji pokrótce historię Monderii.

Została ona założona 16 maja 2007 przez Łukasza Harpiena ukrywającego się pod nazwiskiem Henricha von Rosenvolta, co miało nie dopuścić do konfliktów z Królestwem Elderlandu, w którym obecny Książę nie był wówczas mile widziany przez establishment Peta von Wingena, dziś zdrajcy i wroga Elderlandu.

W maju i czerwcu działo się kilka ważnych rzeczy – uchwalono pierwszą konstytucję, utworzono monderyjskie siły zbrojne i z pełnym sukcesem zakończono konflikt z rebelianckim i samozwańczym Zjednoczonym Królestwem Monderii.

Okres Królestwa Monderii od samego początku był już burzliwy. Wywołano aferę słomagromską, które ziemie przez krótki czas należały do Królestwa, w wyniku której król Henrich abdykował doprowadzając do objęcia władzy przez królową Julię. Sprawowała ona rządy źle i w końcu zapomniała o państwie, co doprowadziło do przejęcia rządów z powrotem przez dawnego króla. 30 marca 2008 roku złożył on hołd Fryderykowi Wilhelmowi I, przez co Królestwo Monderii stało się lennem Udzielnego Księstwa Zakonu Templariuszy. Stan ten został zerwany przez stronę monderyjską 29 czerwca tego samego roku, na co zezwalała umowa lenna, więc zakończono tę formę współpracy w pełnej przyjaźni.

Kolejne miesiące to kryzys aktywności Monderii, które do życia powróciło pod koniec sierpnia 2009 roku, niemal od razu stając się podmiotem federacyjnym Królestwa Elderlandu. Polityka Peta von Wingena i jego popleczników była jednak tak zła (również wobec Monderii), że Monderia musiała odłączyć się od Królestwa Elderlandu, czego jednak sam Elderland nie uznawał. W takim stanie była ona aktywna do początku 2010 roku, później jednak znów nieaktywna przez ponad rok. Stan rzeczy zmienił się, kiedy 18.05.2011r. Łukasz Harpien został premierem Arcyksięstwa Monderii.

Od tego czasu nasz Kraj jest bez przerwy aktywny, co jest najdłuższym okresem aktywności w jego historii.25

Dodaj komentarz