Przeskocz do treści

Jesień w Monderii

 

Jesień w borze na południe od Hanssi

Wyjątkowo długie było tegoroczne lato na monderyjskim półwyspie. Rzecz jasna, kalendarzowo trwało tyle, co zawsze, jednak utrzymująca się od końca kwietnia temperatura powyżej 20 stopni Celsjusza pozwoliła poczuć coś zgoła innego. Mieliśmy dość czasu, aby nacieszyć się tak wspaniałą pogodą. Chodziliśmy na długie leśne spacery, beztrosko wypoczywaliśmy nad jeziorami i otaczającymi nas morzami. Teraz jednak nastała jesień. Temperatura w ciągu ostatnich dni spadła do średnio 13 stopni C, a z zachodu nadciągnęły silne wiatry, co spowodowało nawet mocne sztormy w rejonie północnego wybrzeża Luftonii.

Jak przewiduje Naczelny Meteorolog Łukasz Harpien, podobna pogoda utrzyma się w takim stanie przez najbliższe kilka tygodni, a potem będzie już tylko gorzej, czyli zimniej.

Na szczęście jest w całej tej jesieni pewien niesamowity urok. Nie tylko powoduje ona depresje i nastroje dekadenckie. Złote opadające liście kojarzą się przede wszystkim z dojrzałością i szlachetnością. Lekkie ochłodzenie przypomina nam – nie czas na wakacyjną lekkomyślność i niesforne zabawy. Prawdziwy Monderyjczyk myśli już o tym, jak przygotować się do zimy i z zapałem bierze się do pracy.

Dodaj komentarz